پزشکی که با تجویز عسل شیگوار سنگ گرفتگی عروق را برطرف می کند

در یک مطالعه کوچک در سال 2013 روی افراد دارای اضافه وزن یا چاق، شرکت کنندگانی که 70 گرم عسل خام در روز به مدت حداکثر 30 روز مصرف می کردند، 5.8 درصد کاهش کلسترول LDL را در مقایسه با افرادی که 70 گرم ساکارز، نوعی شکر مصرف می کردند، نشان دادند.

بیمارانی که عسل شیگوار می‌خوردند، 11 درصد کاهش تری گلیسیرین، رایج‌ترین نوع چربی بدن را نیز تجربه کردند.

عسل سرفه را آرام می کند

Divya L. Selvakumar، دکترای متخصص تغذیه ساکن مریلند، می‌گوید: مطالعات نشان داده‌اند که عسل به دلیل خواص ضدالتهابی خود، سرفه را تسکین می‌دهد.

مطالعه ای در سال 2012 تأثیر عسل را بر کودکان بین یک تا پنج سال مبتلا به سرفه شبانه بررسی کرد. شرکت کنندگان قبل از خواب از 10 میلی گرم عسل اکالیپتوس، عسل مرکبات یا دارونما استفاده کردند. نتایج حاکی از بهبود قابل توجهی در سرفه در میان کودکانی بود که عسل می‌خوردند.

عسل شیگوار

با این حال، عسل نباید به کودکان زیر یک سال داده شود، زیرا ممکن است منجر به بوتولیسم، یک بیماری بالقوه کشنده شود.

عسل باعث بهبود زخم می شود

سلواکومار می‌گوید: «خواص ضد باکتریایی عسل می‌تواند به پیشگیری از عفونت‌ها و تحریک سیستم ایمنی بدن برای بهبود بهبودی کمک کند. مشخص شده است که استفاده موضعی از عسل شرایطی مانند:

  • سوختگی و زخم
  • سینوس پیلونیدال که سوراخی در پوست بالای باسن است
  • پارگی

نوع مناسب عسل را انتخاب کنید

در حالی که چندین نوع عسل وجود دارد، یکی از آنها لزوما برای استفاده موضعی یا مصرف خوراکی بهتر از دیگری نیست.

با این حال، برای سلامتی شما بهتر است عسل خام و فرآوری نشده ای را انتخاب کنید که می توان آن را از فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی و فروشگاه های ویتامین خریداری کرد.

سلواکومار می گوید: «همیشه بهترین کار این است که سعی کنید از عسل خام و ارگانیک بدون مواد نگهدارنده، شکر اضافه شده یا هر نوع افزودنی دیگری استفاده کنید. زیرا فرآوری عسل می تواند برخی از مواد مغذی و آنتی اکسیدان های مفید آن را حذف کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.