مزیت نخود فرنگی

غنی بودن از فیبر و یکی از بهترین پروتئین های گیاهی، نخود فرنگی را به یک جزء رضایت بخش از یک وعده غذایی تبدیل می کند. آنها همچنین منبع گیاهی مفیدی از آهن هستند که برای ساخت گلبول های قرمز خون و انتقال اکسیژن در بدن مورد نیاز است.

خواص نخود فرنگی و برخی از عوارض احتمالی مصرف آن - چطور

ممکن است مدیریت قند خون را بهبود بخشد

با داشتن شاخص گلیسمی پایین (GI) و محتوای فیبر بالا، نخودفرنگی در صورتی که نیاز به نظارت بر سطح قند خون خود داشته باشید، یک ترکیب مفید است. نخود فرنگی حاوی نشاسته به شکل آمیلوز است که هضم ما را کند می کند و در نتیجه مطالعات نشان می دهد که ممکن است به بهبود تعادل قند خون ما کمک کند. نخودفرنگی همچنین حاوی مواد مغذی مانند منیزیم، ویتامین های B و ویتامین C است که همگی به کنترل قند خون کمک می کنند.

ممکن است از سلامت گوارش حمایت کند

نخودفرنگی سرشار از فیبر است که هم از سلامت گوارش حمایت می کند و هم به میکروب های مفید روده که نقش مهمی در سلامت ما دارند، سوخت می دهد خصوصا در غذاهایی مثل نخود فرنگی پلو بدون گوشت. بسیاری از محتوای فیبر محلول است که ممکن است یبوست را کاهش دهد. خوردن فیبر بیشتر با کاهش خطر ابتلا به تعدادی از بیماری ها از جمله چاقی، دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سرطان مرتبط است.

 

خواص دارویی متعدد و بی نظیر نخود فرنگی + عوارض نخود سبز

نخود فرنگی در الویه

 

ممکن است از سلامت قلب حمایت کند

نخودفرنگی حاوی مواد معدنی دوستدار قلب از جمله منیزیم، پتاسیم و کلسیم است و همچنین سرشار از مواد مغذی آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C و همچنین مواد مغذی گیاهی از جمله کاروتنوئیدها و فلاونول ها است که محافظ قلب هستند و از عملکرد قلب و عروق پشتیبانی می کنند. فیبر محلول موجود در نخود فرنگی به ما کمک می کند سطح کلسترول، به ویژه کلسترول LDL را مدیریت کنیم.

ممکن است محافظ سرطان باشد

قرار دادن منظم حبوبات، مانند نخود فرنگی، در رژیم غذایی ممکن است خطر ابتلا به سرطان را به دلیل سطوح بالای آنتی اکسیدان آن کاهش دهد. نخودفرنگی همچنین حاوی ترکیبات طبیعی به نام ساپونین است، این ترکیبات به محافظت در برابر برخی از انواع سرطان کمک می کنند و طبعی متفاوت از طبع لوبیا چیتی دارد.

آیا خوردن نخود برای همه بی خطر است؟

حبوبات یک آلرژن رایج هستند و نخود فرنگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر آلرژی به حبوبات تشخیص داده شده است، باید توجه ویژه ای داشته باشید، این ممکن است شامل بادام زمینی و سویا باشد. درباره آلرژی غذایی و زمان درخواست کمک از NHS بیشتر بخوانید.

Pinto beans

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.