مردم آفریقای جنوبی در جستجو سنگ الماس راهی صحراهای دبی شدند

سنگ الماس سنگی گرانبها است که از اتم‌های کربن تشکیل شده است که در یک ساختار کریستالی مشخص قرار گرفته‌اند که بیشتر آن‌ها در شرایط گرما و فشار زیاد، در اعماق 150 تا 250 کیلومتری زمین و برخی در عمق تا عمق تشکیل شده‌اند.

800 کیلومتر که در فوران آتشفشانی و رسوب در سنگ های آتشفشانی معروف به کیمبرلیت و لامپرویت به سطح زمین منتقل شده است.سن سنگ های آن از یک میلیارد تا 3.5 میلیارد سال می باشد.الماس دارای بالاترین سختی و رسانایی حرارتی در بین طبیعی است.

دانشمندان توانسته‌اند در شرایط آزمایشگاهی خاص الماس‌های صنعتی را برای استفاده در زمینه‌های مختلف تولید کنند.

الماس‌های صنعتی الماس‌های مصنوعی الماس‌های مصنوعی هستند که در آزمایشگاه‌های ویژه و با قرار دادن گرافیت در معرض دما و فشار بسیار بالا تولید می‌شوند و شبیه الماس طبیعی است در اکثر خواص اولیه مانند سختی زیاد، شفافیت، هدایت حرارتی بالا و مقاومت الکتریکی بالا، و از آنجایی که فرآیند سنتز در آزمایشگاه بسیار گران است، الماس های صنعتی بزرگ تولید نمی شوند.

سنگ الماس

بلکه به شکل دانه های کریستالی کوچک تولید می شود و الماس را می توان با قرار دادن گاز حاوی کربن در معرض حرارت شدید در آزمایشگاه کشت کرد.[2] تلاش های زیادی برای تولید الماس های صنعتی بین سال های 1879 میلادی تا 1928 میلادی ثبت شد، اما تا دهه چهل قرن گذشته، زمانی که تحقیقات سیستماتیک در ایالات متحده، سوئد و اتحاد جماهیر شوروی برای کشت الماس با استفاده از فرآیندهای رسوب بخار شیمیایی، فشار و دما بالا و اولین فرآیند برای تولید الماس آغاز شد.

الماس های صنعتی در سال 1958 پس از میلاد ثبت شد و تکنیک های مختلفی بعدها توسعه یافت، مانند انفجار نانو الماس، که در اواخر دهه 1990 ظاهر شد، زمانی که دانه های الماس بسیار کوچک به نام نانومتر تولید و توسط مواد منفجره حاوی کربن منفجر شد، و چهارم.

روش تصفیه اولتراسونیک با انرژی بالا از گرافیت در داخل آزمایشگاه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.