خریدار انواع پسته تازه ارزان قیمت

انواع پسته تازه ارزان چیست؟ از بین فروشنده و عرضه کنندگان مختلف انواع پسته تازه در کشور کدام یک از آن‌ها پسته ارزان قیمت تر و با کیفیت بهتر به خریدار و مشتری ارائه می دهد؟

تاریخچه انواع پسته تازه ارزان در سفره غذایی ایرانیان

انواع پسته تازه ارزان

پسته از خوراکی هایی است که اغلب ایرانیان انرا دوست دارند و از خوردن ان لذت میبرند پسته بیشتر در کشور ایران سوریه ترکمنستان کشت می شد و البته طی سال های اخیر آمریکا نیز به یکی از بهترین تولید کنندگان پسته ایرانی در جهان تبدیل شده که البته میزان تولید انان به اندازه تولید خالص ایران در این زمینه نیست.

پسته را در دو نوع خام و بوداده استفاده میکنند که نوع خام ان دارای خواص بیشتری می باشد و ویتامین های بیشتری در خود جای داده است و در نوع بوداده برخی از خواص به دلیل حرارت از بین رفته اند اما خب پسته بوداده یا شور از طعم بهتری یرخوردار است.

بهترین نوع پسته متعلق به پسته اکبری که دارای مغزی کشیده است می باشد نام اکبری برای این نوع پسته برگرفته از نام اولین باغداری که این نوع پسته است آقای اکبر تاج آبادی است.

خواص پسته فواید و مواد معدنی و مغذی

پسته دارای موادی مانند مس و ویتامین های گروه Eو B ومنیزیم میباشد پسته باعث افزایش تولید گلبول های قرمز شده در نتیجه آن باعث رفع کم خونی میشود.

مصرف پسته به دلیل داشتن ویتامین E برای پوست بسیار مفید است میتواند از پوست در مقابل پرتو های مضر خورشید محافظت کند.

پسته همچنین دارای فیبر فراوان است که برای بهبود گوارش بدن بسیار لازم و ضروری میباشد .

برخی دیگر از خواص انواع پسته تازه ارزان

  • منبع خوب پتاسیم
  • منبع خوبی برای جذب اهن
  • بهبود سیستم ایمنی بدن

نکاتی راجع به خرید پسته و تشخیص پسته مرغوب

انواع پسته تازه ارزان

اولین مطلب پسته ها را تکان دهید اگر فضای خای زیادی در پسته وجود داشت و صدای برخورد پسته با پوست آنرا شنیدید نشان دهنده کیفیت پایین پسته است.

دومین نکته وجود پسته های قرصی در بازار است که انها را در معرض قرص های ضد افت است برای از بین بردن این طعم تلخ قرص ها انها را با نمک زیاد بوداده میکنند پس هروقت پسته ای دیدید که زیاد نمک اندود بود باید به ان شک کنید و برای اطمینان یک عدد از پسته را باز کنید.

مزایای خرید پسته از فروشگاه های ما با قیمتی کمتر

متاسفانه بازار دلالی در کشور ما مانع از عرضه پسته به قیمت کمتر برای مشتریان شده فروشگاه با با حذف واسطه ها و بطور عرضه مستقیم باعث کاهش قیمت پسته تا حد زیادی شده .

همچنین پسته عرضه شده در فروشگاه پسته تازه بوده و همانطور که میدانید پسته در صورت چند سال ماندگاری خواص خود را از دست داده و دیگر بی فایده میباشد.

از طرفی همان پسته را به قیمت هایی بیشتر به بازار عرضه میکنند پس باید توجه داشته باشید که درگیر بازار سودجوی انها نشوید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.