تاثیر گوگرد در رژیم غذایی

گوگرد، پس از کلسیم و فسفر، فراوان ترین عنصر معدنی موجود در بدن ما است.

در رژیم غذایی ما در دسترس است و تقریباً به طور انحصاری از پروتئین ها مشتق شده است، و با این حال تنها 2 اسید آمینه از 20 اسید آمینه موجود در پروتئین ها حاوی گوگرد است.

یکی از این اسیدهای آمینه، متیونین، توسط بدن ما سنتز نمی شود و بنابراین باید از طریق رژیم غذایی تامین شود.

سیستئین، یکی دیگر از اسیدهای آمینه حاوی گوگرد کشاورزی معدنی، و تعداد زیادی از واسطه های متابولیکی کلیدی که برای زندگی ضروری هستند، توسط ما سنتز می شوند، اما این فرآیند به یک منبع ثابت گوگرد نیاز دارد.

پروتئین ها بین 3 تا 6 درصد آمینو اسیدهای گوگردی دارند.

درصد بسیار کمی از گوگرد به شکل سولفات های معدنی و سایر اشکال گوگرد مایع کشاورزی آلی موجود در غذاهایی مانند سیر، پیاز، بروکلی و غیره وجود دارد.

حداقل نیاز (RDA) برای تمام اسیدهای آمینه ضروری همیشه بر اساس توانایی آنها در حفظ تعادل نیتروژن برآورد شده است.

این روش نیازهای اسید آمینه را برای سنتز پروتئین، تنها یکی از مسیرهایی که متیونین پس از مصرف دنبال می کند، ارزیابی می کند.

برای ارزیابی مناسب RDA برای متیونین، باید همراه با تعادل نیتروژن، تعادل گوگرد گرانوله را انجام داد، کاری که هرگز انجام نشد، نه در انسان و نه در حیوانات.

با در نظر گرفتن این موضوع، تصمیم گرفتیم میزان دریافت گوگرد (به عنوان اسیدهای آمینه گوگرد) را در یک جمعیت تصادفی ارزیابی کنیم و مطالعات تعادل گوگرد گرانول صادراتی را در تعداد محدودی از داوطلبان انسانی انجام دهیم.

در ابتدا این کار برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد انواع ترکیبات حاوی گوگرد (کندرویتین سولفات، گلوکزامین سولفات و غیره) که به عنوان مکمل های غذایی برای درمان بیماری های مفاصل استفاده می شود، انجام شد.

از این مطالعه اطلاعاتی به دست آمد که نشان می‌دهد بخش قابل‌توجهی از جمعیتی که به طور نامتناسبی شامل سالمندان می‌شوند، ممکن است گوگرد کافی دریافت نکرده باشند و این مکمل‌های غذایی، به احتمال زیاد اثرات دارویی خود را با عرضه گوگرد معدنی نشان می‌دهند.

 • منابع:
  1. Are we getting enough sulfur in our diet?
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از سرامیک برای تولید قطعات خودرو
  2. حفظ سلامت جنین با پوشیدن پالتو چرم در بارداری
  3. با استفاده از چسب می توانید مار پیتون را گیر بی اندازید!!
  4. چگونه از چاه فقر به قله ثروت برسیم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.